-
Ваш кошик порожній!
Бурсит – це запалення бурси. Цей діагноз зазвичай ставлять, ґрунтуючись на клінічних даних та скаргах пацієнта. Бурсит суглоба найчастіше має супутні захворювання, будучи наслідком певних деформацій та спричиняє низку вторинних хвороб.
В організмі людини близько 160 бурс, також званих синовіальними сумками. Це така мішковидна порожнина, заповнена рідиною, яка знаходиться між двома тканинами, наприклад, шкірою та кісткою або між сухожиллями, зв'язками та кісткою. Бурса покрита синовіальною тканиною, яка виробляє рідину, що виконує функцію мастила, захищаючи від тертя та зношування поверхні.
Бурсит найчастіше виникає, коли синовіальна оболонка ущільнюється та виділяє надмірну кількість рідини, що призводить до локального набряку та болю. Говорячи про бурсит великого пальця стопи, слід зазначити, що його розвиток пов'язаний з тим, що на стопи йде навантаження всього організму, а травми, підвищена активність, перенапруга, надмірна вага, спадкова схильність, потрапляння інфекції у суглоб, плоскостопість, порушення обмінних процесів у організмі, тиск твердих поверхонь та неправильно підібранного взуття, порушення кровообігу у стопах, розвиток захворювань, що призводять до запалення суглобів, сухожиль близлежачих тканин (подагра, ревматоїдний артрит, псоріаз, артроз) і вальгусна деформація стопи сприяють його розвитку.
Основними симптомами при бурситі стопи є:
На початковій стадії розвитку бурситу симптоми малопомітні та приносять лише дискомфорт. З розвитком хвороби починається прояв усіх вищезгаданих пунктів. Набряк і почервоніння посилюються, кісточка на великому пальці стопи збільшується, завдаючи сильного болю при пересуванні та натисканні. Починається розвиток супутніх захворювань, змінюється хода, знижується працездатність. Через біль людина намагається не наступати на всю стопу, що може призвести до атрофії м'язів, деформуючого артрозу суглоба і навіть до повної втрати амортизуючих функцій переднього відділу стопи.
Як і у більшості захворювань, існує три фази бурситу: гостра, рецидивна та хронічна. Під час гострої фази бурситу виникає місцеве запалення, синовіальна рідина ущільнюється, внаслідок чого рухи стають болючими. Хронічний бурсит призводить до постійного болю та може викликати ослаблення вищележачих зв'язок і сухожиль, і навіть їх розрив. Через можливі несприятливі впливи хронічного бурситу на навколишні тканини він часто сприяє розвитку супутніх захворювань, наприклад, тендиніту (запалення сухожилля) та багатьох інших.
Якщо у вас бурсит великого пальця стопи, то лікування медикаментами на початкових стадіях можна уникнути. Але для встановлення правильного діагнозу слід все одно пройти обстеження. За допомогою ортопедичних пристроїв, силіконових устілок, вставок та коректорів суглоб вирівнюється, правильно розподіляється навантаження та відновлюється анатомічна форма стопи. Ліки застосовуються для зняття болю та запалення. Тому зазначимо, що за своєчасного звернення до лікаря, найімовірніше, вдасться обійтися без «сильних препаратів» та хірургічного втручання. Так що, помітивши у себе тривожні симптоми, не відкладайте похід до лікаря. Адже існує безліч захворювань зі схожими проявами і більшість з них призводить до розвитку ще більшої кількості супутніх недугів, які можуть мати серйозні наслідки.
Зазвичай для лікування бурситу застосовується комплексна терапія. Основними методами є:
Найголовнішим при лікуванні бурситу є усунення першопричини, а не зняття симптомів. Адже інакше захворювання може відновитися знову найближчим часом. Тому дуже важливою є правильна діагностика та застосування комплексної терапії, а не окремих пунктів, які зменшують симптоми.
Запобігти бурситу не завжди можливо, але деякі поради допоможуть Вам знизити ймовірність його появи: