Все буде Україна!

Вибираємо правильно устілки для бігу

Автор anya 18.03.2021 0 комментарів


устілки для бігуВибираємо правильно устілки для бігу

У час тотальної зайнятості та невблаганного темпу життя людина тоне в рутині: дім – робота – дім – сон – знову работа. І ось ми приймаємо рішення розпочати щоденні пробіжки. Біг – ідеальна можливість залишитися наодинці із собою на 20, 40, 50 хвилин – в залежності від того, як довго ви бігаєте. У процесі бігу думки впорядковуються, на думку спадають нові ідеї, плани, мрії.

Люди бігали ще в ті часи, коли від витривалості та швидкості залежало, чи не помремо ми з голоду. Було сформовано здатність людини отримувати ендорфіни від пробіжок. Саме вони служили нашим предкам додатковою мотивацією бігти швидше та довше, і, як наслідок, отримати їжу на вечерю.

Зараз ми виходимо на пробіжки не заради видобутку їжі. Але «ейфорія бігуна» як і раніше, приваблює нас і робить щасливішими під час бігу.

Однак, як і у всього хорошого, у бігу теж є нюанси. Та їх треба враховувати, щоб не нашкодити своєму організму. Один з них – вибір правильного взуття для бігу. Саме цю тему я пропоную докладніше розглянути.

як правильно підібрати устілки для бігу

У процесі пробіжки на ступні людини діє навантаження, яке перевищує вагу тіла у кілька разів. Нещодавно критики стверджували, що за кілька місяців людина, бігаючи асфальтом стає інвалідом. Поспішаю порадувати – вони брешуть! Наші ступні гасять велику частку навантаження, що припадає на них. Це відбувається через їхню природну амортизацію. Більше того, на допомогу приходить спортивне взуття, що перетворює пробіжку на приємне та безпечне заняття.

Існують бігові кросівки, які не передбачають можливості заміни устілки. У такому разі догляд за ними дуже важкий. Тому оптимальним вибором взуття для бігу є кросівки, що передбачають заміну устілки.

Для того, щоб підібрати устілки для бігу, які вам ідеально підійдуть, потрібно враховувати кілька моментів. Перше: ваші фізичні дані (тренованість м'язових тканин та ваша вага). Друге: постарайтеся визначити ваш тип пронації (будова) стоп. Кожному типу відповідає власний тип устілок. Третє: тип покриття, яким відбуватимуться пробіжки. І четверте: інтенсивність та тривалість тренування.

Фізичні дані: залежність виду устілок для бігу від тренованості м'язових тканин та ваги

Все елементарно: чим гірший стан ваших зв'язок і м'язів, чим більше ви важите, тим важливіше орієнтуватися на амортизуючі устілки для бігу, та устілки, що підтримують стопу. Навіщо вам травми від початку занять бігом?

Пронація стоп: їх типи та спосіб самостійного визначення, не виходячи з дому

Для початку потрібно дізнатися ваш тип склепіння стопи (пронацію). Завдяки цьому ви зможете підкоригувати розподіл діючого зусилля на зв'язки та суглоби.

як визначити пронацію стопи

Природна амортизація стопи під час пробіжки

Дізнатися про тип пронації ваших стоп можна, не виходячи з дому. Для цього необхідно провести «мокрий тест»:
•  Надягніть на ногу вологу шкарпетку або змочіть її водою.

•  На шматку картону залиште відбиток ноги.

•  Проаналізуйте та звірте зі схемою контур відбитка:

визначення пронації

Гіперпронація, нейтральна пронація та гіпопронація стоп

При нейтральній («правильній») пронації склепіння стопи, в момент натискання на поверхню, “розплющується” і знижує навантаження, діючи як природний амортизатор.

визначення ступеня пронації за відбитком

Відбиток стопи та точки застосування максимального навантаження під час бігу при нормальній пронації

 

Коли стопа (склепіння) завалюється всередину, розслабляються її зв'язки та м'язи. У такому разі природна амортизація не працює належним чином. Це гіперпронація. Найчастіше вона присутня у людини поряд з підвищеним навантаженням на спину та коліна та плоскостопістю. Відбиток стопи та точки застосування максимального навантаження під час бігу при гіперпронації.

гіперпронація

Відбиток стопи та точки застосування максимального навантаження під час бігу при гіперпронації.

 

Гіпопронація (супінація) розвивається у людини через недостатню гнучкість склепіння стопи. При русі вона завалюється назовні, і амортизація спрацьовує слабко. Бігаючи, людина з гіпопронацією, як то кажуть, «косолапить» і виникає перевищення навантаження на гомілки. 

устілки для бігу

Відбиток стопи та точки застосування максимального навантаження під час бігу при гіпопронації.

Вибір устілок для занять бігом з урахуванням пронації стопи

Тепер ви знаєте тип склепіння своєї стопи. Як вибрати відповідні спортивні устілки для бігу?

•  Якщо у вас нормальна пронація, то вам підійдуть будь-які устілки для бігу. Ушкодження малоймовірні, адже поглинання ударного навантаження працює ефективно. Але потрібно враховувати тип поверхні, по якій ви плануєте здійснювати пробіжки. Для спортзалу підходять майже всі види. Але при бігу по пересіченій місцевості в межах міста краще вибрати устілки для бігу асфальтом з покращеною амортизацією.

•  Людям з гіперпронацією стопи потрібно орієнтуватися на ортопедичні устілки для бігу, зокрема устілки, незамінні при плоскостопості. Під час бігу навантаження лягає на вказівний і великий пальці ніг. Через це можливі важкі травми: бурсит великого пальця, фасція підошви, шпори та серйозні пошкодження гомілки. Тому не варто забувати про важливість підтримки стоп. На допомогу прийдуть гелеві устілки для бігу, що забезпечують правильне положення стопи навіть за тривалого навантаження.

•  При гіпопронації необхідно враховувати, що через тиск на мізинець і безіменний пальці ноги вам може загрожувати напруга в кісточці, розколота гомілка і фасція підошви. Щоб уникнути травм, потрібно вибирати моделі устілок з плавним переходом від п'яти до носка і устілки з підвищеною амортизацією.

Не забувайте про тип бігового тренування

Важливо пам'ятати: при тривалому забігу навіть у легких і зручних кросівках незначна економія в їхній вазі, помножена на кількість кроків, виливається у суттєву вагу, яку ми несемо на ступнях, гомілках, колінах та спині. У таких випадках необхідно використовувати спортивні устілки для бігу з додатковою амортизацією, стабилизацією та підтримкою стопи.

Робимо обдуманий вибір

підібрати устілки для взуттяТепер, коли ви розумієте головні тонкощі вибору устілок для бігу, можете сміливо розпочинати пошуки вашої ідеальної пари.

Не шкодуйте часу на те, щоб ознайомитися з асортиментом устілок для спортивного взуття нашого інтернет-магазину. Прочитайте інформацію про різні моделі.

Не нехтуйте допомогою менеджерів магазину, їх компетенція та досвід дозволяють консультувати клієнтів досить якісно. Не соромтеся ставити їм питання, що виникають у процесі вибору. Від цього залежить скільки кілометрів і з яким комфортом ви зможете пробігти у той час, коли наші спортивні устілки для бігу будуть дбайливо підтримувати ваші ступні.

Зробіть перші кроки на зустріч собі – виходьте на пробіжку. Відчуйте легкість, свободу та натхнення!

 

Статтю підготувала наш експерт - Корчменко Марина.