Все буде Україна!

Плоскостопість - не вирок: комплекс вправ, які вам допоможуть

Автор Julia 13.04.2021 0 комментарів

Отже, вам поставили діагноз — плоскостопість. Хтось вважатиме, що вона не варта уваги. Адже за початкових етапів нічого не болить, тиск не скаче, температура не підвищена. Навіщо переживати? Але чи це правильно? Безперечно — ні!

Незалежно від ступеня плоскостопості, вилікувати її практично неможливо. Адже кістки стопи деформувалися і переробити їх не можна. Але можна покращити свій стан та не дозволити хворобі розвиватися. Як лікувати плоскостопість?

 • ●   Лікарські засоби. Їх випише лікар для зменшення хворобливого синдрому.
 • ●   Фізіотерапевтичні процедури, на які направить той самий лікар.
 • ●   Массаж — як професійний (2-3 рази на рік), так і самомасаж (щодня).

 

 плоскостопість, самомасаж ніг

Самомасаж ніг

 • ●   Спеціальне взуття і ортопедичні устілки при плоскостопості значно уповільнять розвиток хвороби. Особливо дієві вони, якщо у вас плоскостопість 1 ступеня. Важливо пам'ятати, що потрібно робити перерви при носінні такого взуття, щоб ваші м'язи не ослабли. Якщо ж у вас плоскостопість 3 ступеня, то ортопедичне взуття повинне виготовлятися індивідуально.
 • ●   Лікувальна фізкультура — дуже дієвий метод корекції плоскостопості!

 

ЛФК при плоскостопості

При плоскостопості посилюється навантаження, насамперед, на хребет. Тому комплекс вправ для стоп необхідно поєднувати з вправами для зміцнення стегнових, спинних м'язів та пресу.

Для максимального ефекту від вправ дотримуйтесь правил:

 1. 1.  Виконувати вправи потрібно щодня.
 2. 2.  Тривалість — не менше 20 хв.
 3. 3.  Не забувайте про щоденний самомасаж.
 4. 4.  Збільшуйте інтенсивність тренування потроху.
 5. 5.  Виконувати комплекс вправ необхідно без будь-якого взуття.

Для зміцнення м'язів стоп комплекс основних вправ, що коригують плоскостопість у дорослих, потрібно виконувати, чергуючи їх з ходьбою на різних ребрах стоп, на носках та п'ятах.

 

Розминка (стоячи)

 • ●   Ходьба: походіть 3 хв. по черзі на шкарпетках та п'ятах, потім ще 3 хв., чергуючи зовнішнє та внутрішнє ребро стопи.
 • ●   Стоячи на правій нозі, підніміть зігнуту в коліні ліву і зробіть по 10 обертів стопи в різні боки. Повторіть для правої ноги.
 • ●   Поставте ноги на ширину плечей і не поспішаючи підніміться навшпиньки і так само не поспішаючи опустіться. Повторіть 20 разів.
 • ●   З того самого вихідного положення зробіть 20 напівприсідань, розставивши в різні боки руки.

 

Сидячи на стільці

 • ●   Покладіть дрібні предмети на підлогу і зберіть їх пальцями ніг протягом 3 хвилин.
 • ●   Зігніть пальці ніг і потягніться ними до п'ят, затримайтеся в такому положенні на 1-2 секунди, розслабте стопу. Повторіть 20 разів.
 • ●   Зігніть пальці і різко “розчепірте ”, як віяло. Повторіть 20 разів.
 • ●   Візьміть круглий предмет (шипований м'ячик, дерев'яний масажер, качалку)

плоскостопість, комплекс вправ для стоп при плоскостопості

і покатайте його по підлозі підошвою кожної ноги по 3 хв.

 • ●    Поставте стопи на підлогу. Не відриваючи пальці від підлоги, підніміть п'яти вгору 20 разів.

 

Сидячи на підлозі

 • ●   Витягніть праву ногу, ліву — зігніть у коліні, ліва стопа стоїть на підлозі. Ковзайте стопою вперед — назад протягом 2 хв. Повторіть для правої стопи.
 • ●   Ноги витягнуті. Потягніться повільно пальцями ніг до себе, потім від себе. Продовжуйте 2 хв.

 

Лежачи на спині

 • ●   Зігніть у коліні ліву ногу і притисніть руками до грудей. Зробіть по 10 обертів стопи у різні боки. Повторіть для правої ноги.
 • ●   Зігніть у колінах і підніміть ноги. Розведіть коліна в сторони і поплескайте п'ятами одну об одну 20 разів.

 

Затримка (стоячи)

 • ●   Ходьба: походіть 3 хв. по черзі на носках та п'ятах, потім ще 3 хв., чергуючи зовнішнє та внутрішнє ребро стопи.
 • ●   Зробіть “ластівку”: стоячи на одній нозі, нахиліться вперед, відвівши другу ногу назад. У разі потреби тримайтеся за спинку крісла або стіну. Повторіть по черзі по 5 разів для кожної ноги.
 • ●   Поставте ноги на ширину плечей. Зробіть по 10 поворотів тулуба по черзі праворуч і ліворуч, не відриваючи стопи від підлоги.

Перш ніж приступити до виконання вправ, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Він підкоригує їх і доповнить індивідуально залежно від того, яка плоскостопість у вас.

Інвентар для вправ

Щоб вправи дали ще більший результат, радимо використовувати спеціальний інвентар. Він додає ефективність самомасажу та активізує потрібні групи м'язів. Найбільш поширені пристрої: ребриста дошка, бугристий килимок, грановані скошені поверхні, шиповані м'ячики, кубики і т.д.

Займатися з предметами можна будь-коли. Навіть працюючи за комп'ютером, наприклад, якщо у вас плоскостопість, можна перекатувати ступнями спеціальний дерев'яний масажер або м'ячик з шипами..

Плоскостопість у дітей

Якщо у вашої дитини плоскостопість, лікування буде таким самим, як і у дорослих. Те саме стосується і ЛФК. Займайтеся вказаними вище вправами 1-2 рази на день.

плоскостопість у дітей, масажний ортопедичний килимок Зі спеціальних пристроїв дітям найбільше подобається масажний ортопедичний килимок, оскільки ще до початку зарядки є ігровий процес. Вся справа в тому, що масажний коврик потрібно спочатку зібрати, як пазл. А це весело та цікаво! Та й саме заняття проходить в ігровій формі з подоланням перешкод у вигляді “калюж”, “гарячого каміння” та іншого. Таким чином, не знаючи цього, дитина під час гри робить дуже ефективні при плоскостопості вправи.

Такі заняття корисні і для профілактики плоскостопості, займатися якою потрібно з раннього дитинства.

 

 

Регулярно виконуйте комплекс вправ від плоскостопості! Завдяки цьому ваші стопи, ноги та тіло загалом відчують себе краще. Також на кістки стоп дуже добре впливає ходьба босоніж по гальці, піску та іншим горбистим поверхням. Навіть для здорових людей ці вправи слугуватимуть як хороша профілактика плоскостопості.