Все буде Україна!

Підбір взуття для людей похилого віку або як захистити себе від падінь

Автор Oksana 28.07.2020 0 комментарів

Чому люди похилого віку падають?

Наукові дослідження показують, що з віком стопа людини змінює свою форму. Тому дуже часто взуття, яке ідеально підходило в молодості, може не просто бути некомфортним, а й сприяти розвитку багатьох захворювань. Також згодом наш організм перестає функціонувати належним чином, а надмірна вага, віковий дефіцит кальцію в кістках, набряки, слабкі зв'язки, плоскостопість, судоми у ікорних м'язах, болі у ступнях і гомілках та вальгусна деформація стопи значно змінюють ходу та призводять до того, що літня людина падає на рівному місці.

пожилой человек падает во время ходьбы

Зазначимо, що жінки страждають від зазначених змін набагато частіше, але до цього ще додаються наслідки вагітності, носіння високого каблука, вплив менопаузи, часті артрити і варикоз.

Вікова зміна стопи та підбір взуття

Лікарі та вчені відзначають, що люди зрілого віку мають нижчий підйом стопи, але велике коло передньої частини, кісточки та арки, ніж молоді. Це значно впливає на розмір ноги та ходу.

При цьому занадто вузьке або маленьке взуття може спричинити біль, але занадто вільне взуття здатне призвести до зниження швидкості ходьби, скорочення довжини кроку та неправильної ходи.

изменения стоп с возрастом

Носіння високих підборів може викликати такі проблеми, як біль у п'яті та підошовні мозолі. Хоча високі підбори не рекомендуються для людей похилого віку через їхню здатність порушувати рівновагу і стабільність, деякі жінки, які роками носили підбори, можуть відчувати біль при переході на взуття з плоскою підошвою. Тому їм слід підбирати туфлі на нижчих і широких підборах, які забезпечать стабільну підтримку ноги.

Основній же частині представників зрілого віку, з урахуванням того, що люди похилого віку часто падають, радять шукати взуття з великою площею дотику з поверхнею для покращення балансу та стабільності.

Безпечне взуття для людей у літньому віці повинне мати правильну анатомічну посадку, добре підігнаний носок, низький і досить широкий підбор, щільно прилягати і бути легким в одяганні. В ідеалі верх має бути з натуральних матеріалів, а підошва з поліуретану.

удобная обувь для пожилых людей

Зверніть увагу на моделі на липучках та зі вставками в халяву для можливості регулювати розмір при набряку. Також варто віддавати перевагу легкому взуттю з гарною амортизацією.

Важливим моментом при виборі взуття для людей похилого віку є наявність якісної устілки. Ідеальним варіантом буде ортопедична, але якщо обрана вами модель продається зі звичайною устілкою, ви можете окремо придбати відповідну для себе модель.

Завдяки правильно підібраним устілкам ви можете знизити больовий симптом і навантаження на суглоби, що сприятливо позначиться на ході та підтримці постави, а також скоригувати всілякі деформації стоп.

вальгусная деформация стопы    корректоры и вставки для косточки на большом пальце

Існує безліч різноманітних моделей, які відповідають за різні ділянки стопи і вирішують всілякі проблеми. Якісні устілки поглинають ударне навантаження, підтримують склепіння стопи, запобігають появі тріщин, мозолів, шпор та натоптишів. На додаток можна використовувати коректори, які ставлять пальці у фізіологічно правильне положення і захищають ділянку з кісточкою, що росте, на великому пальці. А масажні вставки на устілках благотворно впливають на циркуляцію крові, покращуючи кровообіг, знижуючи ризики варикозного розширення вен та набряків.

У нашому інтернет-магазині ви можете ознайомитися з різними різновидами і отримати кваліфіковану консультацію з будь-якого питання, що вас цікавить.

Нехай кожен крок буде в задоволення! Ваші Stelki.in.ua